BAŞKANIN MESAJI

Gülden Yılmaz - G3 Platform Başkanı

Aslında herkesin hakkında az çok fikir sahibi olduğu ama tam olarak anlaşılmadığını düşündüğüm bir kavram. Çünkü girişimcilik tek bir şey değil, çok sayıda elementin bir araya geldiği bir fayda modeli. Ekonomik kalkınmadan, yaratıcılığa, kendine yeni bir alan açmaktan, işsizliğe çözüm olmaya… Yeni fikirlerin peşinde koşmaktan, yapılmayanı yapmaya, zekice bir çözümle rakiplerden sıyrılmaktan, özgüvene…

Girişimcilik tek taraflı bakılmayacak kadar kapsamlı, renkli ve geniş bakış açısına sahip olmayı gerektiren bir olgudur. Belki de bu yüzden girişimciler farklıdır, özgündür, gözü karadır, risk almayı sever ve çevresine başka bir gözle bakar. 

Hepimizin bildiği gibi Türkiye yeterince ve hakkıyla değerlendiremediğimiz yeteneklerin, parlak zekaların ülkesi. Ve maalesef çoğu girişimci fikir, doğru kanalda değerlendirilemediğinden daha doğmadan ölür. G3 bunun için var. Herkes sesini duyurabilsin, Anadolu’nun ücra bir kasabasından bile bir ışık yükselebilsin, herkes aklındaki fikri doğru şekilde ortaya koyabilsin ve önce kendine, sonra çevresine ve tabii ki ülkesine bir iş, bir ekonomik güç olarak sunabilsin diye.

Onları dinlemek, yol gösterebilmek için hazırız. Arman Kırım hocamızın deyişi ile “neyi yaptıklarından daha önemli olarak, nasıl yaptıklarının” önemli olduğunu onlara anlatmak, hatırlatmak için   varız. Bu yüzden, dördüncüsünü yaptığımız G3 Forum’da yine çok heyecanlıyız, karşımızda bir dolu yeni girişimci olacak, onların hayalleri, gerçeğe dönüşmeyi bekleyen fikirleri ile karşılaşacağız.

Umarım hepsi ülkemizin geleceği için parlak bir yıldız olur. Çünkü ülkelerin ve ekonomilerin başarısı, aslında girişimci ruhlarının başarısıdır.