G3 Forum Hakkında

1500 Girişimci ve Girişim Adayı Buluşacak

G3 FORUM 14 KASIM’DA 1500 GİRİŞİMCİ VE GİRİŞİMCİ ADAYINI BULUŞTURACAK

Tüm dünyada 160 ülke ile aynı anda kutlanan Global Girişimcilik Haftası’nın en önemli etkinliklerinden biri olan ve Türkiye’de bu yıl 7.’si düzenlenecek Geleceğin Gücü Girişimciler Forumu, 1500 girişimci ve girişimci adayına ev sahipliği yapacak. TOBB, Habitat ve Publicislive ev sahipliğinde, DenizBank ve Turkcell Arıkovanı sponsorluğunda 14 Kasım’da yapılacak 

 

Türkiye’nin girişimcilik alanındaki en büyük etkinliği olan Geleceğin Gücü Girişimciler G3 Forum; bu yıl 14 Kasım’da Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleştirilecek. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Habitat ve PublicisLive ev sahipliğinde, DenizBank ve Turkcell Arıkovanı sponsorluğunda yapılacak olan G3 Forum kapsamında geleneksel olarak düzenlenen interaktif yuvarlak masa toplantılarında, 1500 girişimci ve girişimci adayı iş dünyasının önde gelen isimleri ile buluşacak. Girişimcilik konusunda farkındalığı artırmak amacıyla tüm dünyada 123 ülke ile eş zamanlı kutlanan Global Girişimcilik Haftası kapsamında düzenlenecek . 

Cem Yılmaz ve Mustafa Sandal G3 Forum’un konuğu

Açılış konuşmalarını G3 Platform Başkanı Gülden Yılmaz, Habitat Kurucu Başkanı Sezai Hazır, Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Ayşem Ertopuz ve DenizBank Genel Müdürü Hakan Ateş’in yapacağı G3 Forum, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun girişimcilik ile ilgili yapacağı konuşma ile devam edecek. Yatırımcı panelinde son dönemde start up’lara yaptığı yatırımlarla dikkat çeken Mustafa Sandal Gülden Yılmaz ve Ayşem Ertopuz’un, Girişimci panelinde ise ünlü komedyen Cem Yılmaz TOBB Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Ali Sabancı ve DenizBank Genel Müdürü Hakan Ateş’in sorularını yanıtlayacak. 

Girişimcilik ile ilgili her şey G3 Forum’da

G3 Forum kapsamında geleneksel olarak düzenlenen ve genç girişimcileri mentorlar ile buluşturan yuvarlak masa toplantıları, girişimci adaylarının mentorların tecrübelerinden yararlanarak girişimcilik yol haritası çıkartmalarına yardımcı olacak. Başarılı girişimcilerin ve iş dünyasının önde gelen temsilcilerinin deneyimlerini aktaracağı oturumlar ile devam edecek etkinlik kapsamında girişimcilik ile ilgili tüm başlıklar mercek altına alınacak.

Başkanın Mesajı

Gülden Yılmaz - G3 Platform Başkanı

Aslında herkesin hakkında az çok fikir sahibi olduğu ama tam olarak anlaşılmadığını düşündüğüm bir kavram. Çünkü girişimcilik tek bir şey değil, çok sayıda elementin bir araya geldiği bir fayda modeli. Ekonomik kalkınmadan, yaratıcılığa, kendine yeni bir alan açmaktan, işsizliğe çözüm olmaya… Yeni fikirlerin peşinde koşmaktan, yapılmayanı yapmaya, zekice bir çözümle rakiplerden sıyrılmaktan, özgüvene…

Girişimcilik tek taraflı bakılmayacak kadar kapsamlı, renkli ve geniş bakış açısına sahip olmayı gerektiren bir olgudur. Belki de bu yüzden girişimciler farklıdır, özgündür, gözü karadır, risk almayı sever ve çevresine başka bir gözle bakar. 

Hepimizin bildiği gibi Türkiye yeterince ve hakkıyla değerlendiremediğimiz yeteneklerin, parlak zekaların ülkesi. Ve maalesef çoğu girişimci fikir, doğru kanalda değerlendirilemediğinden daha doğmadan ölür. G3 bunun için var. Herkes sesini duyurabilsin, Anadolu’nun ücra bir kasabasından bile bir ışık yükselebilsin, herkes aklındaki fikri doğru şekilde ortaya koyabilsin ve önce kendine, sonra çevresine ve tabii ki ülkesine bir iş, bir ekonomik güç olarak sunabilsin diye.

Onları dinlemek, yol gösterebilmek için hazırız. Arman Kırım hocamızın deyişi ile “neyi yaptıklarından daha önemli olarak, nasıl yaptıklarının” önemli olduğunu onlara anlatmak, hatırlatmak için   varız. Bu yüzden, dördüncüsünü yaptığımız G3 Forum’da yine çok heyecanlıyız, karşımızda bir dolu yeni girişimci olacak, onların hayalleri, gerçeğe dönüşmeyi bekleyen fikirleri ile karşılaşacağız.

Umarım hepsi ülkemizin geleceği için parlak bir yıldız olur. Çünkü ülkelerin ve ekonomilerin başarısı, aslında girişimci ruhlarının başarısıdır.